5.0
opinii: 30

opinie Klientów

Czytaj opinie

Pzrejęcie leasingu

przykład pytania faktycznie zadanego przez Klienta, na które udzielono odpowiedzi

Witam Panie Arturze

Spółka A ma samochód osobowy w leasingu i umowa kończy się XX XXXXX 2021. Samochód ten będzie wykupiony do spółki. Spółka ta ma zaległości w urzędzie skarbowym, gdzie złożyła wniosek o rozłożenie na raty i czekamy na decyzję urzędu, urząd zajął rachunek firmowy spółki. Jeśli uda się uzyskać układ ratalny to wtedy możemy pisać prośbę o odblokowanie konta.

Pytanie; Czy spółka A może ten samochód osobowy wykupiony z leasingu sprzedać do spółki B po cenie rynkowej, gdzie będzie podpisana umowa na spłatę ratalną wartości tego samochodu ? Czy spółka B może ten samochód wynajmować odpłatnie spółce A ? Czy urząd skarbowy będzie mógł zakwestionować transakcję sprzedaży auta ze spółki A do spółki B pod pretekstem np ukrywania majątku spółki ?

Zaznaczę, że spółka A ma sporo niezapłaconych należności od byłych klientów, które są w postępowaniu sądowych i czekamy na nakaz zapłaty aby oddać to do komornika. Te należności są w stanie pokryć zaległość wobec urzędu skarbowego.

W trakcie trwania umowy leasingowej na samochodzie było kilka szkód parkingowych (takich jak; zarysowany zderzak, zarysowane drzwi), one były zgłoszone do firmy leasingowej tylko do tej pory nie zostały naprawione z polisy ubezpieczeniowej i firma leasingowa wycofała je z warsztatu, z którym współpracuje. Czy jeśli teraz to auto zostanie sprzedane do spółki B i ona zgłosi te szkody do ubezpieczyciela jako ich wznowienie czy ubezpieczyciel rozpatrzy to pozytywnie ?

Jeśli ma Pan jakieś dodatkowe pytania to proszę pisać.

Efektywnie, bezpiecznie i rzetelnie

Dane dotyczą porad online zrealizowanych w ciągu 30 ostatnich dni.
Wygenerowano: 2024-05-07 04:11:15