Ulga mieszkaniowa - majątek osobisty małżonka
przykład pytania faktycznie zadanego przez Klienta, na które udzielono odpowiedzi
Mąż razem z rodzeństwem dostał dom w spadku po rodzicach w XXXX r. W XXXX dom sprzedano i mąż chce skorzystać z ulgi mieszkaniowej więc do 30.04.2019 złożył PIT 39 i wykazał cała kwotę do zwolnienia. Mamy dom jednorodzinny więc chciał wyremontować go i faktury uzyskane w ten sposób miały potwierdzać ,że skorzystał z wydatków na własne cele budowlane.
Moja wątpliwość dotyczy sformułowania własne cele budowlane. Moi rodzice aktem darowizny przekazali mi działkę na której razem z mężem wybudowaliśmy dom ,na który mąż chce skorzystać ze zwolnienia.Bardzo proszę o poradę czy mąż może skorzystać z ulgi mieszkaniowej w taki sposób czy może np. kupić mieszkanie chociaż w tym domu razem mieszkamy już od XXXX r. i tutaj są jego życiowe cele.
Przepraszam za chaotyczne tłumaczenie ,bo dopiero teraz uzyskałam informację, że jeżeli dom jest wybudowany na działce żony to mąż nie może skorzystać z ulgi mieszkaniowej dotyczącej tego domu.
Nadmieniam, że nie mamy rozdzielności majątkowej.
Efektywnie, bezpiecznie i rzetelnie
Dane dotyczą porad online zrealizowanych w ciągu 30 ostatnich dni.
Wygenerowano: 2025-09-18 07:45:00